در حکم میرشمس الدین فلاح هاشمی، مدیر نشرسرای خودنویس، خطاب به احسان رضایی آمده است:
با عنایت به سوابق علمی، تجربیات و تلاش‌های علمی و ادبی شما در حوزه داستان نویسی، جنابعالی به موجب این حکم به عنوان دبیر علمی دومین دوره مسابقه «خودنویس» منصوب می‌شوید. امید است با درایت خود در مسیر کشف استعدادهای کشف ناشده کشورمان، ما را یاری نمایید.

موضوع دوره دوم این مسابقه «استقلال» است و در محورهای: خوداتکایی و پیشرفت اقتصادی، خودباوری و جنبش علمی، الگوی فرهنگ اسلامی-ایرانی و استقلال سیاسی به جذب آثار اقدام می‌کند.
تمام کسانی که تا به حال کتابی از آنها منتشر نشده است، می‌توانند بدون محدودیت سنی در این مسابقه شرکت کنند. علاقه‌مندان «طرح‌های داستانی» خود را (نهایتا 1000 واژه) تا ۲۰ خرداد ۹۹ می‌توانند از طریق وبگاه خودنویس به نشانی www.khodnevis.ir به دبیرخانه مسابقه ارسال نمایند.

احسان رضایی متولد ۱۳۵۶ تهران، داستان‌نویس و منتقد ادبی و دانش آموخته پزشکی است، ولی اغلب او را به مطالبش در هفته‌نامه «همشهری جوان» می‌شناسند. در نشریات دیگر مثل «همشهری داستان» یا «کرگدن» هم می‌نویسد. مجری-کارشناس برنامه‌های تلویزیونی و رادیویی مختلف دربارۀ کتاب (کتاب‌باز، کاغذ رنگی، الف، شهر قصه) بوده. تألیفاتش در زمینه تاریخ و ادبیات است.
مقالات بسياري با موضوع ادبيات داستاني از ايشان منتشر شده است
برخی آثار احسان رضایی عبارت است از:
– مجموعه داستان «باغ وحش اساطیر»
– همکار تالیف کتاب «کآشوب» (مجموعه روایت)
– کتاب کمیک «سقای بسیجیان» (زندگینامه داستانی شهید حسن باقری)
– مجموعه داستانک «شهرزاد خسته است»

یک پاسخ بنویسید