مسابقه داستانک‌نویسی کلمات علیه کرونا با اعلام نفرات برگزیده به کار خود پایان داد.

مسابقه داستانک کلمات علیه کرونا با معرفی ۳ اثر برتر و همچنین داستانک‌های برگزیده آرای مردمی، به کار خود پایان داد.

کار داوری این مسابقه توسط آقایان محمدرضا شرفی خبوشان و میرشمس‌الدین فلاح هاشمی در دو مرحله انجام شد.

فراخوان این مسابقه که همزمان با اوج گسترش ویروس کرونا در کشور (اسفندماه) منتشر شده بود، با دریافت ۱۹۴۰ داستانک از ۶۸۰ نویسنده در ۳۱ فروردین ماه، آمار قابل قبولی را در جذب آثار از آن خود کرد.

به گفته آقای میرشمس‌الدین فلاح هاشمی مدیر نشرسرای خودنویس، همیشه تبدیل کردن تهدیدها به فرصت می‌تواند هنر تلقی شود. حتی اگر این تهدید؛ ویروس منحوس و ویرانگر «کرونا» باشد.

هدف از برگزاری این مسابقه، بهره‌گیری از اعجاز کلمات و ارسال پیام‌های ظریف و تاثیرگذار علیه این ویروس ناشناخته و خطرناک بود. به علاوه خودنویس باتوجه به هدفی که دارد، به‌دنبال کشف استعدادهای نوظهور این بار در قالب داستانک بود که خوشبختانه نویسندگان خوبی شناسایی شدند.

از مجموع ۱۹۴۰ داستانک دریافتی، ۸۲۱ داستانک تایید و در رسانه‌های اجتماعی منتشر شد و این آثار برگزیده مجددا داوری گردید و ۳ داستانک برتر انتخاب شد.

نفرات اول تا سوم این مسابقه به ترتیب آقایان احمد نوری از شهر قم برای داستانک «همراه»، مهدی خدادادی از شهر الیگودرز برای داستانک «فاصله» و خانم الهه ایزدی لای‌بیدی از شهر تهران برای داستانک «دخترک» هستند که برنده‌ی جایزه نقدی یک میلیون، ۷۰۰ و ۵۰۰ هزار تومانی شدند.

حدود ۲۳۰ داستانک برتر از نگاه داوران نیز به زودی توسط نشرسرای خودنویس به صورت یک کتاب منتشر خواهد شد.

یک پاسخ بنویسید