اختتامیه دومین جشنواره داستان‌نویسی خودنویس و رونمایی از کتابهای جدید نشر خودنویس ، عصر جمعه هشتم اسفند ماه در تالار سوره حوزه هنری برگزار شد.

این مراسم که با حضور جمعی از نویسندگان، داوران، مربیان و اهالی ادب و هنر برگزار شد؛ با سخنرانی میرشمس الدین فلاح هاشمی مدیر نشرسرای خودنویس، موجودیت خود را به صورت جدی و رسمی اعلام کرد.

فلاح هاشمی در آغاز ضمن مروری بر فعالیت دو سال اخیر خودنویس که من بعد نشرسرای خودنویس نامیده می‌شود گفت: همواره اعتقاد داشته‌ام که در اقصا نقاط کشورم استعدادهای خوبی نهفته است که به خاطر عدم وجود امکانات (کارگاه های آموزش داستان نویسی و …) هیج وقت کشف نشده‌اند. لذا ماموریت اصلی خودنویس این شد که این استعدادها کشف شوند و سپس تحت تعلیم مربیان کارکشته و متعهد پرورش یابند. بی‌گمان این حرکت در آینده سبب معرفی نویسندگان نوقلم و خوش آتیه را به همراه خواهد داشت. و این می تواند جریان نویی را در ادبیات کشور رقم بزند. ایشان اذعان کردند که خودنویس ایمان دارد  و متعهد است که هر ساله چند نویسنده خوب تحویل جامعه ادبی کشور بدهد.

وی در ادامه تاکید کرد که طی این مسیر دشوار جز با مساعدت و یاری نهادها و موسسات فرهنگی کشور میسّر نمی‌شود.

در  این مراسم ضمن رونمایی از سایت خودنویس WWW.KHODNEVIS.IR  از پنج اثر منتشر شده نشرسرای خودنویس (میرزامقنی گورکن، تنها در سامسون، دوربرگردان، نیمه های راه، کلمات علیه کرونا) رونمایی شد.

در این اختتامیه که با اجرای مژده لواسانی همراه بود عنوان شد که لواسانی سفیر این نشرسرا ماست و ماموریت وی کشف استعدادهای نویسندگی و گویندگی در سرتاسر کشور است.
حُسن ختام این مراسم با اهدای الواح تقدیرنامه و جوایز به نفرات برگزیده بود.

نفرات برگزیده دومین دوره مسابقه خودنویس
نفر اول آقای مهدی ناظری از تهران
نفر دوم آقای محمد عربی از کاشمر
و نفر سوم خانم قدسی خان بابایی از قم
بیش از ده نفر نیز از برگزیدگان مورد تشویق و تقدیر قرار گرفتند.

در این مراسم آقایان سیدصالحی (رئیس هیات مدیره نشر صاد)، صفایی‌نژاد (مدیر عامل نشر صاد)، خسرو باباخانی، هادی خورشاهیان، احسان رضایی، آقایی، حبیب یوسف‌زاده و جمعی دیگر از نویسندگان و هنرمندان کشور حضور داشتند.

یک پاسخ بنویسید