انتشار کتاب میرزامقنی گورکن

کتاب میرزا مقنی گورکن، اولین داستان علی درزی، اثر برتر مسابقه داستان‌نویسی خودنویس منتشر شد.

به گزارش روابط عمومی نشرسرای خودنویس، علی درزی در اولین مسابقه خودنویس با اثر «میرزا مقنی گورکن»، از سوی مجید قیصری، حسن محمودی، میرشمس‌الدین فلاح هاشمی و وجیهه سامانی که داوری این مسابقه را برعهده داشتند، مقام اول مسابقه را کسب کرد.
«میرزا مقنی گورکن»، که به عنوان اثر برتر مسابقه خودنویس انتخاب شده است، داستان پیرمرد چاه‌کن و تنهایی است که در روستایی به نام جیران زندگی می‌کند و توسط دختر بچه‌ای قرمزپوش که در خواب‌ می‌بیند از زمان مرگ برخی از اهالی روستا با خبر می‌شود و آن‌ها را از مرگ نجات می‌دهد. در هفته‌ای که در این روستا به «آب‌بندان» معروف است _ یک هفته از سال راه قبرستان به زیر آب می‌رود_ در همان هفته یکی می‌میرد و شخصیت اول قصه دچار یک‌سری درگیری‌های روحی می‌شود، که چرا نتوانسته به او کمک کند.
محمدرضا شرفی خبوشان، از نویسندگان مطرح کشور سرویراستاری این کتاب را بر عهده داشته است. این اثر از بین ۴۵۹ اثر فرستاده شده به دبیرخانه مسابقه داستان نویسی خودنویس، جزو ۲۰ اثر برتر قرار گرفته و به مرحله بعد راه یافته بود. در کارگاه‌های خودنویس این اثر زیر نظر استاد محمدمهدی رسولی پرورش یافت و پس از کارگاه‌ها به عنوان اثر برتر خودنویس ۹۸ شناخته شد. همچنین مقدمه این کتاب توسط استاد رسولی نگارش شده است.
نسخه کاغذی این کتاب را از طریق فروشگاه سایت خودنویس (لینک خرید کتاب) و نسخه الکترونیکی آن را از سایت و اپلیکیشن طاقچه می‌توان تهیه کرد.
خودنویس با هدف کشف استعدادهای نویسندگان جوان، اقدام به برگزاری مسابقات داستان‌نویسی می‌کند و هم اکنون نیز دومین مسابقه داستان نویسی این نشرسرا با موضوع استقلال در حال برگزاری است. برای اطلاعات بیشتر به سایت خودنویس مراجعه کنید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *